برخی موارد ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید  که وقتی بر روی درایوی دابل کلیک میکنید ، آن درایو باز نمی شود و پنجره ای با عنوان Open With  به شما نمایش داده میشود .

مشکل چیست ؟ و از کجا ناشی میشود ؟

این اتفاق معمولا بعد از ویروس یابی های شما رخ میدهد .

دلیل این امر این است که در ریشه درایوی که میخواهید آنرا باز کنید یک فایل متنی به نام Autorun.inf  وجود دارد همانطور که میدانید و ظیفه این فایل اجرای اتوماتیک یک سری دستورات مشخص است .

بسیاری از ویروس ها از این روش برای اجرای اوتوماتیک خود بر روی کامپیوتر قربانی استفاده میکنند به اینصورت که مسیر اجرای فایل اصلی ویروس را درون فایل Autorun.inf   قرار میدهند . با اینکار هر بار که شما بر روی درایو مربوطه کلیک کنید درحقیقت ( پشت پرده ) باعث اجرای ویروس میشوید .

برخی از آنتی ویروسها پس از شناسایی ویروس ،  فایل Autorun.inf ای که به ویروس اشاره میکند را تشخیص نداده و به حال خود رها میکنند . بنابراین مسیر اجرای ویروس پس از پاک شدن آن از بین خواهد رفت یعنی وقتی بر روی درایو  خود کلیلک میکنید فایل Autorun.inf میخواهد ویروس را اجرا کند درحالی که چنین فایلی و چنین مسیری دیگر وجود ندارد و قبلا توسط ویروس یاب پاک شده است . در این هنگام است که شما با پنجره Open With مواجه میشوید .

 

راه حل :

برای اینکه بتوانید وارد درایو مربوطه شوید میتوانید بجای دابل کلیک کردن بر روی نام درایو ، اسم درایو را به همراه علامت " : " در نوار آدرس تایپ کنید . مثال

 C:

اما این کار به درد نمیخورد چون هر بار که میخواهید وارد درایو شوید باید از طرق منوی آدرس این دستور را اجرا کنید .

برای رهایی از این مشکل بصورت اساسی کافی  است مراحل زیر را دنبال کنید :

در منوی Start  گزینه Run  را انتخاب کنید

سپس دستور CMD را تایپ کرده و با زدن کلید Enter  آنرا اجرا کنید

حالا فرض میکنیم درایو D  را میخواهیم از فایل Autorun.inf پاک کنیم

دستور زیر را تایپ کرده و با زدن کلید  Enterآنرا اجرا کنید

del D:\autorun.* /f /a /s /q